Valsts prezidenta balva atgriežas Jāņa Daliņa stadionā

Vienas no lielākajām un tradīcijām bagātākajām vieglatlētikas sacensībām Baltijā – Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā – šogad no 13. līdz 14.augustam norisināsies atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā. Sacensību atklāšanas dienā, 13.augustā, atvēršanas svētkus piedzīvos atjaunotais Jāņa Daliņa stadions un jaunuzceltā vieglatlētikas manēža.

✔️ PRESES KONFERENCE
- Lai informētu par sacensību norisi, kā arī vairāk pastāstītu par Jāņa Daliņa atjaunoto stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu, pirmdien, 9.augustā, no plkst.14.00 norisināsies preses konference, ko aicinām vērot tiešraidē Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, Facebook un Youtube lapās, kā arī Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā www.athletics.lv.
- Preses konferencē piedalīsies Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, vieglatlēti Agate Caune un Arnis Rumbenieks.

✔️ SACENSĪBAS
- Divas dienas Baltijas valstu spēcīgākie vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu. Sacensības solās būt spraigas un interesantas, jo sportisti gaida iespēju sacensties, lai sasniegtu jaunus personīgos un komandu rekordus. Latvijas izlase tiks veidota un komplektēta pēc tās labākā sastāva. Turklāt Valmierā startēs arī vairāki Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki.
- Sacensību patrons ir Latvijas Valsts prezidents. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ar klātbūtni pagodinās gan sacensību atklāšanā, gan pēc to noslēguma rīkos svinīgo pieņemšanu, pasniedzot kausu sacensību uzvarētājiem.
- Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā Jāņa Daliņa stadionā norisinās kopš 1995.gada. Pateicamies Ogres novada pašvaldībai, kas laikā, kad Jāņa Daliņa stadionā notika pārbūves darbi un vieglatlētikas manēžas būvniecība, sacensības uzņēma Ogres novada Sporta centra stadionā.
- Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā organizē Valmieras novada pašvaldība, Latvijas Vieglatlētikas savienība un Valmieras Olimpiskais centrs. Pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Sporta federāciju padomi.

✔️ TIEŠRAIDE UN SKATĪTĀJI SACENSĪBĀS
- Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā būs skatāmas klātienē, taču interesentiem jāņem vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, kā arī ieeja, uzrādot Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Taču ikvienam ir iespēja prestižās sacensības skatīties tiešraidēs, ko bez maksas nodrošinās Sportacentrs.com TV. Sacensības būs skatāmas arī interneta tiešraidē Sportacentrs.com mājaslapā, Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā, kā arī Valmieras mājaslapā un sociālajos tīklos.

✔️ JAUNATNES BALVA
- Šogad sacensību norisē ir ieviesti vairāki jaunumi. Pirmajā dienā, 13. augustā, tiks aizvadītas Latvijas Valsts prezidenta Jaunatnes balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā U10 un U12 meiteņu un zēnu vecuma grupās. Jaunieši sacentīsies skriešanas, mešanas un lēkšanas disciplīnās.

✔️ JĀŅA DALIŅA STADIONA UN VIEGLATLĒTIKAS MANĒŽAS ATKLĀŠANA
- Pēc Jaunatnes balvas izcīņas noslēguma norisināsies pārbūvētā Jāņa Daliņa stadiona un jaunuzceltās vieglatlētikas manēžas atklāšana. Aicinām to skatīties tiešraidē 13.augustā plkst.14.00 Valmieras novada.
- Latvijas pirmās olimpiskās medaļas ieguvēja vārdā nosauktais stadions ir nacionālas nozīmes sporta būve ar valsts finansējumu, projektēšanas procesā aktīvi iesaistoties Latvijas Vieglatlētikas savienībai. Stadionā un jaunajā manēžā būs iespēja trenēties un sacensības organizēt 24 vieglatlētikas disciplīnās. Lielākais ieguvums vieglatlētiem būs iespēja pilnvērtīgi aizvadīt darbu gan vasaras sezonā, gan ziemā, jo jaunbūvētā vieglatlētikas manēža sniegs iespēju aizvadīt treniņus gan skriešanas un lēkšanas, gan mešanas disciplīnu pārstāvjiem. Turklāt stadions un stadiona labiekārtotā teritorija būs brīvi pieejama ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam.

✅ Gan manēža, gan stadions saņēmis World Athletics sertifikātu. Tas liecina par vieglatlētikas infrastruktūras kvalitāti un atbilstību tehniskajām prasībām, izceļot Latviju uz vieglatlētikas starptautiskās skatuves.
✅ Jāņa Daliņa atjaunotais stadions un jaunā vieglatlētikas manēža ekspluatācijā nodoti 2021.gada 6. augustā.

Valsts Prezidenta balva 2021

13. – 14. augusts, Valmiera

Organizē & atbalsta