Jaunumi Prezidenta balva

Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā komandu vērtējumā ar 1 punkta pārsvaru uzvar Igaunija

Sestdien, 15. augustā Ogres stadionā noslēdzās 26.Valsts prezidenta balva vieglatlētikā. Baltijas valstu sacensībās Latvijas izlase ierindojās trešajā vietā ar 247 punktiem. Par uzvarētāju kļuva Igaunija, kas ar viena punkta pārsvaru nosargāja vakar iegūto pārsvaru pret Lietuvu – 276 pret 275 punktiem.

Šā gada Prezidenta balvas augstvērtīgāko rezultātu no latviešu sportistiem sestdien sasniedza Maksims Sinčukovs, kurš 400 metru barjerskrējienā finišēja pēc 50,27 sekundēm, tuvāko konkurentu Jāku-Heinrihu Jagoru no Igaunijas apsteidzot par vairāk kā divām sekundēm. Savukārt Prezidenta balvas augstvērtīgāko rezultātu no kaimiņu zemes sportistiem sasniedza lietuviešu diska metējs Andruss Gudžuss, kurš par 68,41 metra attālumā raidīto disku saņēma 1215 punktus, tuvāko sekotāju igauni Martinu Kupperu apsteidzot par vairāk kā sešiem metriem. Latvijas labākais diska metējs bija Arnis Žviriņš, kurš disku meta 48 metru attālumā.

Sindija Bukša pārliecinoši triumfēja 200 metru sprintā, distanci veicot 23,59 sekundēs, nopelnot 1076 punktus. Spraigāks izvērtās 5000 metru skrējiens sievietēm, kur Karīna Helmane-Soročenkova (16:16.08) finiša spurtā bija nedaudz pārāka par Igaunijas sportisti Jekaterinu Patjuku (16:17.94).

Sacensību pēdējā disciplīnā 4×400 metru stafetē vīriešiem Latvijas komanda (Austris Karpinskis, Maksims Sinčukovs, Dmitrijs Ļašenko, Iļja Petrušenko) distanci veica 3:12,14 minūtēs, vairāk kā par divām sekundēm pārspējot otrajā vietā finišējušo Igaunijas komandu (Stens Anders Seps, Rivars Tips, Kristjans Rozenbergs, Karls Augusts Kalamēss) un vairāk kā par trim sekundēm – Lietuvas vienību (Benedikts Mickuss, Einjuss Trumpa, Dariušs Križanovskijs, Lukass Šermukšnis). Šajā skrējienā izšķīrās sacensību kopvērtējuma uzvarētājs.

Lodes grūšanā vīriešiem uzvaru ar salīdzinoši augstvērtīgu rezultātu 20,16 metriem guva viesis no Jamaikas Ašinia Millers, bet 3000 metru kavēkļu skrējienā vīriešiem ar uzrādītajām 9:19,82 minūtēm uzvarēja latvietis Alberts Blajs.

Kopējā sacensību ieskaitē vīriešu vieglatlēti Latvijas vienībai sakrāja 71 punktu, bet sievietes – 62. Gan Lietuvas, gan Igaunijas komandām šodien divās disciplīnās katrai izdevās tikt pie 11 punktiem, bet Latvijai labākais rezultāts bija četrās disciplīnās sasniegtie septiņi punkti.

Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes Olimpiskais centrs, Ogres pilsēta un Latvijas vieglatlētikas savienība.

Pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Sporta federāciju padomi.  Atbalsta: Maxima, BTA apdrošināšana, Latvijas valsts meži, Vaidava Ceramics, Naukšēnu produkcija, Nike, Valleta, Livonia Cēsis. Informē: RadioTEV, Tiešraide: Sportacentrs.com TV

 

Fakti: Ulvis Brože, Sportacentrs.com

Informē: Vidzemes Olimpiskais centrs

Foto: Romāns Kokšarovs