Jaunumi Prezidenta balva

Prezidenta balvas datumi vēsturē – Kas savulaik noticis 14. un 15. augustā?

Ja ielūkojamies vēstures notikumos, tad datumi, kuros šogad norisināsies Valsts prezidenta balva vieglatlētikā, ir bijuši daudzsološi un, cerams, arī Prezidenta balvas sacensībās tiks veikts kāds ieraksts vēstures lapās!

Kas savulaik noticis 14. un 15.augustā?

  • 15. augusts pasaules sporta vēsturē iegājis ar to, ka pirms 15 gadiem Pirmās formulas (F-1) Ungārijas “Grand Prix” izcīņā uzvar brita Greiema Hila dēls Deimons, tādējādi kļūstot par pirmo sportistu, kurš spējis uzvarēt tajā pašā trasē, kur tēvs.
  • Daudzi notikumi Jāņa Lūša sportiskajā karjerā ir pirmreizēji un unikāli ne tikai paša sportista, bet arī Latvijas un visas pasaules vieglatlētikas kontekstā! Pirmā lielākā uzvara Vissavienības mērogā – 75,69 m 1961. g. 15. augustā Maskavā, Vissavienības Arodbiedrību sporta biedrību spartakiādē.
  • Runājot par laikapstākļiem, pirms četriem gadiem 17 meteoroloģisko novērojumu stacijās tika pārspēts 14.augusta maksimālās gaisa temperatūras rekords! Augstākā gaisa temperatūra reģistrēta Dobelē: +33,2 grādi. Citviet temperatūra paaugstinājās līdz +29..+32 grādiem.

Laikapstākļi šajos datumos sporta notikumus ir lutinājuši, tādēļ cerēsim uz saulainām un siltām sacensību dienām arī šogad!

Sacensību sākums plkst. 15:30, atklāšana – plkst.16:30, kam vēlāk sekos arī muzikāls sveiciens no grupas ‘’Musiqq’’!