Jaunumi

Jāņa Daliņa stadionā viesojas “Nordplus” projekts

Trīs dienu garumā Jāņa Daliņa stadionā norisinājās NORDPLUS projekts, kuru koordinēja Lietuvas Sporta akadēmija.

Nordplus ir Ziemeļvalstu Ministru padomes izveidota programma, kuras projekti vērsti uz sadarbības stiprināšanu starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, pilnveidojot iesaistīto valstu izglītības sistēmas un ieviešot tajās jauninājumus. Nordplus programma atbalsta projektus, kas veicina zināšanu ieguvi, apmaiņu un sadarbības tīklu veidošanu.

Projektā piedalās pārstāvji no Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Dānijas, Islandes. Šajā tikšanās reizē tika risināts jautājums par to, kā labāk attīstīt treniņu procesu, kā uzlabot sportistu sadarbību ar treneriem un, kā aktualizēt esošās problēmas, kā viena no tām ir, ka treneru materiāli nav sakārtoti un meklējot tos, tas aizņem lielu laika periodu, tādējādi, izveidojot šo aplikāciju, tas palīdzētu ātri un viegli atrast nepieciešamos materiālus. Šī brīža projekta mērķis ir treniņa procesa digitalizēšana un to attīstīšana trīs gadu periodā, kā arī izveidot digitalizāciju tādu, lai arī treneri, kuriem ir lielāka pieredze savā jomā, to varētu izprast. 

Kā viena no pārstāvēm, Jāņa Daliņa stadiona vadītāja Megija Stalberga, dalās ar savu pieredzi un novērojumiem semināra laikā: “Pirmajā dienā mēs projekta dalībniekus iepazīstinājām ar visu sporta infrastruktūru Valmierā, kas viņiem likās ļoti interesanta un ilgstpējīga. Mums ir prieks, ka šāda veida seminārs notika tieši Valmierā, nevis kādā citā Latvijas pilsētā. Pretī mums arī ir vairāki speciālisti, kuri var iesaistīties šajā procesā. Šis bija tāds, kā īsais kurss, jo projektam ir vairāki posmi, un katram posmam ir savi uzdevumi un mērķi. Tieši šajā posmā tika veidotas idejas, un attīstības daļas treniņa procesa digitalizēšanai ikdienā – veidot aplikāciju, kurā var veikt treniņu procesa analīzi, uzglabāt visus treniņā veiktos testu rezultātus, video un foto materiālus, kā arī diskusijas par to, kā tas varētu būt viegli lietojams un labs palīga rīks trenerim un sportistam.” 

Šajā projektā piedalās arī dažādas augstskolas, Latviju pārstāvot, Latvijas Sporta Pedagoģiskā akadēmijai. Reikjavīkas universitāte, Dienvidaustrumu Norvēģijas Universitāte, Dienviddānijas Universitāte, kā arī Kauņas Sporta skola “Gaja” un Lietuvas Sporta akadēmija, kas koordinē šo projektu. Piedalās arī dažādas organizācijas kā, piemēram, Valmieras Olimpiskais centrs, Starptautiskās Boksa asociācijas treneru komiteja, Nacionālā kondicionēšanas apmācības asociācija  un VSI Smart Health DIH, kas ir veselības aprūpes inovāciju ekosistēma, un tā atrodas Viļņā (Lietuva).

Vēl viens mērķis ir iezīmēt pašu Valmieru un tās novadu kā galamērķi, kur aizvadīt šādus seminārus biežāk, veicinot tūrismu un novada attīstību un atpazīstamību.