Jaunumi

J.Daliņa stadionā notiks “Olimpiskā diena 2017”

22.septembrī 563 norises vietās visā Latvijā notiks "Olimpiskā diena 2017", kas kopā pulcēs 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām. Jau tradicionāla pasākuma norises vieta Valmierā ir Jāņa Daliņa stadions, kur šogad pulcēsies  Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu bērni un pedagogi.

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2017” norises vietās valstī pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu. Pēc vingrojumu kompleksa izpildīšanas paredzētas dažādas sportiskas aktivitātes ar vienotu tēmu – “Dabas sporta zāle”.

Jāņa Daliņa stadionā “Olimpisko dienu 2017”, kopīgi sportojot, aizvadīs Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu bērni un pedagogi, startējot dažādās stafetēs svaigā gaisā. Pārējo Valmieras izglītības iestāžu bērni un jaunieši, vingrojot, sportojot un piedaloties dažādās sportiskās aktivitātēs, Olimpiskās dienas aktivitātēm pulcēsies savās skolās.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. Olimpiskās dienas norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja aicinājumam pievienojās 1992.gadā.