Jaunumi

Latvijas labākie vieglatlēti cīnīsies par “Valsts prezidenta balvu”

10. un 11. jūnijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā norisināsies vērienīgākās Baltijas valstu vieglatlētikas komandu sacensības “Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”. Šogad Latvija uz starta izies ar spēcīgāko sportistu sastāvu.

Šogad sacensību dalībnieku rindās būs iespējams redzēt Latvijā titulētus vieglatlētus. Latviju šķēpmešanā pārstāvēs Madara Palameika, kā arī Anete Kociņa, kura šogad izpildīja pasaules čempionāta normatīvu. Augstlēkšanas sektorā būs iespējams sekot līdz Latvijas labākās sportistes Lauras Ikaunieces-Admidiņas startiem. Vīru konkurencē tāllēkšanā startēs Jānis Leitis un Elvijs Misāns, kurš startēs arī trīsoļlēkšanas diciplīnā. Kārtlsēkšanā uz starta redzēsim Mareku Ārentu. Šogad  Latvijas izlases sastāvā startēs visi labākie un spēcīgākie vieglatlēti. Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča pauda prieku, ka piedalīsies Latvijas labākie atlēti, jo šīs būs svarīgas sacensības pirms Eiropas čempionāta komandām.

"Valmiera balstās uz stabilām vērtībām un Prezidenta kausa izcīņa ir viena no tādām. Tas ir brends," pauda Valmieras mērs Jānis Baiks. "Valmierā mīl sportu, vieglatlētikai pie mums ir liela nozīme.” Organizatori norādīja, ka ar patiesu prieku uzņem Baltijas valstu labākos vieglatlētus vēsturiskajā Jāņa Daliņa stadionā. "Šogad Daliņa stadions ies uz rekonstrukciju, turklāt tiks būvēta arī vieglatlētikas manēža, kas atbildīs starptautiskiem standartiem. Līdz ar to varēs rīkot arī augsta līmeņa sacensības ziemā. Atgriezīsimies 2019.gadā.”.

Lieliski startējošā šķēpmetēja Anete Kociņa: "Šīs sacensības man ir vienas no mīļākajām, jo ir daudz savu atbalstītāju. Turklāt varam cīnīties savā starpā, jo visas Latvijas šķēpmetējas ir ļoti labas. Domāju, metīšu tālu, jo atbalstīs savējie. Valmieras stadions man bijis veiksmīgs."

Par aktivitātēm bērniem visu sacensību laiku parūpēsies Latvijas vieglatlētikas savienība. “Kids Athletics” aktivitātes bērniem ļaus iepazīt vieglatlētiku. Abu sacensību dienu garumā bērni dažādās bāzes stacijā varēs izmēģināt vieglatlētikas disciplīnas.

Kā jau vēstīts, Baltijas lielākās vieglatlētikas komandu sacensības “Valsts prezidenta balva vieglatlētikā” norisināsies 10. un 11. jūnijā, Jāņa Daliņa stadionā. Sacensības tiks aizvadītas jau 23. reizi, bet sesto reizi savā starpā par kausiem cīnīsies Baltijas valstu vieglatlētikas izlases. Vērienīgajā sacensību atklāšanas ceremonijā stadionu pierībinās Andžeja Grauda bungu skola un Elza Rozentāle. Leģendārais latviešu trīsoļlēcējs, šī brīža valsts rekorda īpašnieks Māris Bružiks stadionā ienesīs un iedegs sacensību lāpu.

Sacensības organizē Vidzemes Olimpiskais centrs, Valmieras pilsētas pašvaldība un Latvijas vieglatlētikas savienība.

Sacensības atbalsta „Elektrum”, „Bosch”, „BTA”, „Valmieras stikla šķiedra”, „Latio”, Valpro”, „Sportland”, „Nike”, „Mežezers”, „Vaidava ceramics”, „Valleta”, „Ionfilter”, „Moller’s”, „Rumalaya”, „Sēklas un stādi”, informatīvie atbalstītāji „Radio Tev” un „Valmieras ziņas”.